Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Kalendarz 2023: Zawody kartingowe ROTAX Max Challenge Poland

ROTAX ROZPOCZYNA SEZON W POZNANIU

 

Blisko 100 gokartów na linii start-meta toru Poznań, 82 kierowców walczących o punkty w generalce i liczna stawka pokazów. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy z siedmiu wyścigowych weekendów tegorocznych zmagań serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Choć pogoda była kapryśna, to emocje nie opadały ani na chwilę, a kibice byli świadkami zaciekłych pojedynków.

Zeszłoweekendowy harmonogram różnił się od tych, do których wszyscy przywykliśmy. Walka z czasem rozpoczęła się już podczas sesji treningowych. Ciągle zmieniające się warunki pogodowe wymusiły odpowiedź w postaci dynamicznej zmiany konfiguracji sprzętu. Sytuacja nie zmieniła się do końca weekendu, jednak w doskonały sposób zweryfikowała umiejętności kierowców w radzeniu sobie z zmienną charakterystyką wielkopolskiej nitki.

Tradycyjnie zawody rozpoczęła czasówka, po której kierowcy stanęli do walki w czterech wyścigach punktowanych. 6 kategorii walczyło o miejsce na podium, z czego najliczniejsza- JUNIOR MAX liczyła sobie 22 kierowców. Weekend w czołówce podsumowali:
MICRO MAX: 1. Michał Zając, 2. Borys Piotrowski, 3. Borys Maligranda
MINI MAX: 1. Aleksander Rogowski, 2. Natan Rybczyński, 3. Alan Jakóbiak
JUNIOR MAX: 1. Franciszek Cegielski, 2. Aleksander Horodyński, 3. Adam Sydor
SENIOR MAX: 1. Karol Kamiński, 2. Kacper Turoboyski, 3. Filip Niewiadomski
DD2 MAX: 1. David Aulejtner, 2. Dawid Maślakiewicz, 3. Sławomir Murański
DD2 MASTERS: 1. Sławomir Murański, 2. Daniel Zając, 3. Marek Kukliński

Kolejny raz kierowcy ROTAXA spotkają się w pierwszy weekend maja (6-7.05) na torze w Słomczynie.

FOTO: Media4U

Foto00003
Foto00002
Foto00001
Foto00009
Foto00024