Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Kalendarz 2022: 3. Wiosenny Rajd Pojazdów Zabytkowych

III Wiosenny Rajd Pojazdów Zabytkowych już za nami... Po długiej nieobecności rajdu w kalendarzu imprez, rajd powrócił 24.04.2022r. Na starcie imprezy, zlokalizowanym w pięknym dworku w Podstolicach, stawiło się ponad siedemdziesiąt załóg, co przełożyło się na blisko 190-ciu uczestników. Załogi swoje zmagania rozpoczęły, po śniadaniu w Dworze Podstolice, od pierwszej w tym dniu próby OTJ (Oceny Techniki Jazdy). Uczestnicy kierowali się w stronę Środy Wielkopolskiej, a dokładniej zmierzali w stronę parowozowni Średzkiej Kolei Powiatowej, gdzie dzięki uprzejmości i gościnności kolegów z ŚKP, uczestnicy zmierzyli się z próbą pokonania 50-cio metrowego odcinka torów za pomocą ręcznej drezyny. Konkurencja dostarczyła uczestnikom wiele radości i uśmiechu. Ze Środy Wielkopolskiej, uczestnicy pokonywali kolejne kilometry po pięknych i słonecznych tego dnia terenach Wielkopolski i jadąc przez Bnin, Rogalin, Puszczykowo, teren Wielkopolskiego Parku Narodowego, Komorniki, dojechali na metę zlokalizowaną na Torze Poznań. Na nitce Toru Poznań, załogi zaliczyły dwie kolejne próby OTJ oraz SZ. Po całym dniu rajdowych emocji na uczestników czekał zasłużony obiad oraz odpoczynek. Ostatnią atrakcją tego dnia był przejazd wszystkich załóg biorących udział w rajdzie po pełnej nitce Toru Poznań. Po emocjach związanych z przejazdem po torze, przyszedł czas na dekorację zwycięzców.

W klasie pojazdów Pre 1965:

1 miejsce - Załoga 17, Wojciech i Katarzyna Jórga w Ford Mustang z 1965r.

2 miejsce - Załoga 15, Karolina Hoeft i Anna Straszewska w Volkswagen 1500 Variant z 1964r.

3 miejsce - Załoga 11, Przemysław Bródka i Agnieszka Krzymińska w Mercedes W180 220S z 1959r. 

W klasie pojazdów Post 1965:

1 miejsce - Załoga 18, Michał Świtała i Aleksandra Brzostowicz w Fiat 500F z 1966r.

2 miejsce - Załoga 23, Piotr i Danuta Jaraczewscy w Volkswagen Karman Ghia z 1968r.

3 miejsce - Załoga 22, Łukasz i Klaudia Kośmiccy w FSO Warszawa 224 z 1968r.

W klasie pojazdów Youngtimer:

1 miejsce - Załoga 51, Tomasz i Anna Urbanek w Mercedes R107 560SL z 1986r.

2 miejsce - Załoga 60, Rafał i Magdalena Robak w Mercedes W107 z 1989r.

3 miejsce - Załoga 73, Tomasz Pawełczyk i Radosław Królikiewicz w Polonez Kombi z 2000r.

Podsumowując, pragnę podziękować Dworowi Podstolice, Średzkiej Kolei Powiatowej, Majątkowi Rogalin, Wielkopolskiemu Parkowi Narodowemu oraz sponsorom - firmom Kaczor Serwis, Fega oraz Optyk Michalak, za owocną współpracę. Pragnę równie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w sukces tej imprezy, zarówno pracownikom Automobilklubu Wielkopolski, jak i koleżankom i kolegom z Komisji Pojazdów Zabytkowych. Piękna pogoda i znakomite nastroje uczestników, były najlepszą nagrodą za trud włożony w organizację imprezy. Do zobaczenia na następnej edycji rajdu!

Komandor III WRPZ Krzysztof Michalak

RELACJA FILMOWA - WTC

 

PREZENTACJA POJAZDÓW NA STARCIE - foto Waldemar Żyła (FOTO RAW)

RELACJA FOTO - Waldemar Żyła i Piotr Matuszek