Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Nasi Zawodnicy

 

WYŚCIGOWY WEEKEND SPEED DAY RACING TEAM
28.07.2021


Ekipa z Poznania zaliczyła niezwykle udany start na swoim domowym obiekcie. Trójka zawodników Speed Day Racing Team wywalczyła nie tylko podwójne zwycięstwa w trzech klasach, ale i zakończyła niedzielny wyścig z “życiówkami”.

Mateusz i Jacek Molik oraz Wojciech Wieczorkiewicz, cała trójka reprezentująca Automobilklub Wielkopolski -taki skład na II rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski wystawił Speed Day Racing Team. Najmłodszy z zawodników, nastoletni Mateusz Molik na co dzień ściga się w młodzieżówce Dorny- Northern Talent Cup i tam zdobywa bogate doświadczenie, które zaprezentował na torze w Poznaniu. Nastolatek z dużą przewagą zwyciężył w obu wyścigach “małych pojemności”,  jadąc w klasie Sport 250. Swój występ potraktował jednak gościnnie, nie odbierając punktów w klasyfikacji kolegom rywalizującym w WMMP. -Bardzo się cieszę, że Mateusz mógł zaprezentować się przed polskimi kibicami, obserwując jego starty jestem pewna, że wybraliśmy dla niego najlepszą drogą rozwoju. Nie najłatwiejszą, ale przynoszącą najlepsze efekty- mówi Magdalena Molik, mama Mateusza. Podczas niedzielnego wyścigu Mateusz wykręcił swój najlepszy czas na torze Poznań w klasie 250 Sport: 1:44:491s.

Do ścigania w tym sezonie wrócił również trener Speed Day, Jacek Molik. Po dwudziestu latach na starcie do wyścigu stanął już na SlovakiaRing podczas pierwszej rundy WMMP, w Poznaniu powtórzył swój sukces i dwukrotnie utrzymał pozycję lidera w klasie Supertwin 650. -Szczerze mówiąc do czynnego ścigania nie planowałem wracać, ale jak widać tego się nie zapomina! - mówi Jacek Molik. -Bardzo się cieszę, że mogę wesprzeć przy okazji rozwój nowej klasy wyścigowej. Oby więcej takich inicjatyw i motocykli na starcie wyścigów.

Jacek Molik podczas niedzielnego wyścigu ustanowił swój rekord w klasie Supertwin 650 na poziomie 1:42:375 s.

Trzeci zawodnik reprezentujący Speed Day Racing Team to Wojciech Wieczorkiewicz, utalentowany zawodnik młodego pokolenia, a wcześniej sędzia na torze Poznań. Wieczorkiewicz również dwukrotnie stawał na podium klasy Supersport 600. Jadący Yamahą R6 zawodnik uzyskał najlepszy czas okrążenia na poziomie 1:37:451.

Kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski została zaplanowana 25-26 września, również na torze w Poznaniu. Finał tegorocznych zmagań odbędzie się w październiku, w czeskim Moście.


Informacja prasowa www.interactive-press.pl

 

DSC_7918
bDSC_0019
aDSC_9510
cDSC_0054
DSC_8363
DSC_9373
LS8_6199
LS8_6280


EMOCJONUJĄCY NORTHERN TALENT CUP DLA ZAWODNIKA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI MATEUSZA MOLIKA
24.09.2020


Mateusz Molik w Northern Talent Cup. To już połowa sezonu! Debiut Polaka w nowej serii to wielkie wyzwanie, zarówno sportowe, jak i logistyczne. Z każdej rundy Mateusz przywozi nowe doświadczenia i liczy na start również w sezonie 2021.

Przed zawodnikiem jeszcze wyścigi w Hockenheim i Brnie. Sezon, który był zaplanowany przy najważniejszych seriach świata wyścigów, takich jak: Moto GP, WSBK, czy FIM EWC został zminimalizowany do czterech wyścigów, rozpisanych praktycznie na przestrzeni kilku jesiennych tygodni. Za Mateuszem już testy, które odbyły się w Oschersleben i dwie rundy na niemieckich torach: Sachsenring i Lausitzring. - Cieszę się że rywalizuję z rówieśnikami, i że startujemy na takich samych motocyklach- podkreśla Mateusz Molik. -To pokazuje jak wysoki poziom mają zawodnicy w Europie. Cały czas staram się skracać dzielący nas dystans. Nie jest to proste zadanie.  Przede wszystkim, właściwie wszystkie tory są dla mnie nowymi obiektami, co oczywiście mi nie pomaga. Z drugiej strony samo zetknięcie się z tym “wielkim” wyścigowym światem, to krok milowy dla każdego zawodnika. Tyle co w te kilka tygodni, nie nauczyłem się chyba w całej karierze. Przede wszystkim wszedłem w świat innych zasad i procedur. Tu wszystko ma swoje miejsce i znaczenie. Wszystko jest zaplanowane. Poznałem też innych zawodników, którzy są moimi rówieśnikami. Na torze poziom jest bardzo wyrównany, to mocna stawka. Ale fajnie, że mamy kontakt także poza motocyklami, tak samo jeżdżą na rowerach, hulajnogach… mają podobne zainteresowania.

Co najbardziej zaskoczyło Mateusza na nowym terenie? - Ślepe zakręty na torach. Trzeba się szybko ich uczyć i nie popełniać błędów. Na Sachsenringu dwa razy wyjechałem w pole żwirowe, bo w ślepym zakręcie źle oceniłem moment odkręcenia gazu. Na szczęście skończyło się to tylko wyjazdem i bezpiecznym powrotem na tor bez upadku, ale strachu było co niemiara.

Przed zawodnikami Northern Talent Cup jeszcze dwie rundy: najbliższa na torze w Hockenheim oraz finał na Autodromie w Brnie. Obydwa tory są nowe dla Mateusza Molika. Najważniejszy cel to dobre zaprezentowanie się w stawce i awans od Dorny na kolejny sezon. - Czekam na sezon w pełnym wymiarze i normalnym kształcie. To wtedy okaże się, gdzie tak naprawdę jestem w Europie. Ten sezon nauczył mnie, że nic samo nie przychodzi i na wszystko trzeba mocno zapracować. Mam już plan treningowy na zimę, którą planuję maksymalnie wykorzystać, a równolegle trzeba realizować obowiązki szkolne, w ósmej klasie, którą właśnie rozpoczynam.

Northern Talent Cup to nowy cykl dla utalentowanych nastolatków ze środkowo-północnej Europy. Seria powołana przez organizatora MotoGP wyłoniła 22 młodych zawodników, przed którymi otworzyła się możliwość zaprezentowania na europejskich torach. Wszyscy jeżdżą na takich samych motocyklach KTM RC4R o pojemności 250cc. W najbliższy weekend zawodników czekają zmagania w Hockenheim, zaś w pierwszy weekend października finał w czeskim Brnie.


Informacja prasowa

06050_DCP_NTC_R2_Action
07089_DCP_NTC_R2_Action
 


TYTUŁ "FIM SENIOR TECHNICAL STEWARD" DLA SĘDZIÓW AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI
01.03.2020


W miniony weekend w Warszawie odbyło się seminarium Światowej Federacji Motocyklowej FIM z zakresu zagadnień kontroli technicznej motocykli sportowych dopuszczanych do zawodów.

Miło nam poinformować że trzej sędziowie naszego klubu: Roman Chodorowski, Maksymilian Michalski i Jacek Molik po zdaniu egzaminów teoretycznych i praktycznych otrzymali tytuły „FIM Senior Technical Steward” czyli najwyższe światowe uprawnienia w tej dziedzinie, uprawniające do kontrolowania motocykli podczas zawodów wszelkich rang i dyscyplin, z Mistrzostwami Świata włącznie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


ZAWODNIK AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI - MATEUSZ MOLIK W NORTHERN TALENT CUP
20.01.2020


Miło nam poinformować o sukcesie zawodnika naszego Klubu - Mateusza Molika, który jako jedyny Polak wystartuje w Northern Talent Cup, pucharze markowym rozgrywanym przy okazji wyścigów MotoGP i World Superbike.

Mateusz Molik, to 13-letni poznaniak, który na motocyklu jeździ od 3 roku życia, a sport motocyklowy uprawia od 8 roku życia. Startował w Mistrzostwach Słowacji i Węgier, dwukrotnie zajął 3 miejsce w klasie miniGP 140 w latach 2016-2017. W 2018  roku w Pucharze Polski Pitbike klasa Stock 125 zajął 3 miejsce. Sezno 2019 Pucharu Polski zakończył zdobywając 3 miejsce w Sport 250 i w Pitbike Stock 150 Junior.

Northern Talent Cup to inicjatywa głównego Promotora Mistrzostw Świata MotoGP i World Superbike - firmy DORNA, we współpracy z FIM Europe. W pucharze startować będzie 24 zawodników w wieku od 12 do 17 lat na motocyklach KTM w specyfikacji „pre Moto3”.
Wyścigi odbędą się na 7 torach europejskich razem z Mistrzostwami Świata MotoGP, World Superbike oraz Mistrzostwami Niemiec IDM.


_MG_0348
SPO_1688
 


GALA MISTRZÓW SPORTU MOTOCYKLOWEGO
01.12.2019


W dniu 01.12.2019r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019. W klasyfikacji klubowej Automobilklub Wielkopolski w wyścigach motocyklowych zdobyl tytuł Mistrza Polski  i III miejsce w Klubowym Pucharze Polski.