Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Inne

 

 EMOCJONUJĄCY NORTHERN TALENT CUP DLA ZAWODNIKA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI MATEUSZA MOLIKA
 24.09.2020


Mateusz Molik w Northern Talent Cup. To już połowa sezonu! Debiut Polaka w nowej serii to wielkie wyzwanie, zarówno sportowe, jak i logistyczne. Z każdej rundy Mateusz przywozi nowe doświadczenia i liczy na start również w sezonie 2021.

Przed zawodnikiem jeszcze wyścigi w Hockenheim i Brnie. Sezon, który był zaplanowany przy najważniejszych seriach świata wyścigów, takich jak: Moto GP, WSBK, czy FIM EWC został zminimalizowany do czterech wyścigów, rozpisanych praktycznie na przestrzeni kilku jesiennych tygodni. Za Mateuszem już testy, które odbyły się w Oschersleben i dwie rundy na niemieckich torach: Sachsenring i Lausitzring. - Cieszę się że rywalizuję z rówieśnikami, i że startujemy na takich samych motocyklach- podkreśla Mateusz Molik. -To pokazuje jak wysoki poziom mają zawodnicy w Europie. Cały czas staram się skracać dzielący nas dystans. Nie jest to proste zadanie.  Przede wszystkim, właściwie wszystkie tory są dla mnie nowymi obiektami, co oczywiście mi nie pomaga. Z drugiej strony samo zetknięcie się z tym “wielkim” wyścigowym światem, to krok milowy dla każdego zawodnika. Tyle co w te kilka tygodni, nie nauczyłem się chyba w całej karierze. Przede wszystkim wszedłem w świat innych zasad i procedur. Tu wszystko ma swoje miejsce i znaczenie. Wszystko jest zaplanowane. Poznałem też innych zawodników, którzy są moimi rówieśnikami. Na torze poziom jest bardzo wyrównany, to mocna stawka. Ale fajnie, że mamy kontakt także poza motocyklami, tak samo jeżdżą na rowerach, hulajnogach… mają podobne zainteresowania.

Co najbardziej zaskoczyło Mateusza na nowym terenie? - Ślepe zakręty na torach. Trzeba się szybko ich uczyć i nie popełniać błędów. Na Sachsenringu dwa razy wyjechałem w pole żwirowe, bo w ślepym zakręcie źle oceniłem moment odkręcenia gazu. Na szczęście skończyło się to tylko wyjazdem i bezpiecznym powrotem na tor bez upadku, ale strachu było co niemiara.

Przed zawodnikami Northern Talent Cup jeszcze dwie rundy: najbliższa na torze w Hockenheim oraz finał na Autodromie w Brnie. Obydwa tory są nowe dla Mateusza Molika. Najważniejszy cel to dobre zaprezentowanie się w stawce i awans od Dorny na kolejny sezon. - Czekam na sezon w pełnym wymiarze i normalnym kształcie. To wtedy okaże się, gdzie tak naprawdę jestem w Europie. Ten sezon nauczył mnie, że nic samo nie przychodzi i na wszystko trzeba mocno zapracować. Mam już plan treningowy na zimę, którą planuję maksymalnie wykorzystać, a równolegle trzeba realizować obowiązki szkolne, w ósmej klasie, którą właśnie rozpoczynam.

Northern Talent Cup to nowy cykl dla utalentowanych nastolatków ze środkowo-północnej Europy. Seria powołana przez organizatora MotoGP wyłoniła 22 młodych zawodników, przed którymi otworzyła się możliwość zaprezentowania na europejskich torach. Wszyscy jeżdżą na takich samych motocyklach KTM RC4R o pojemności 250cc. W najbliższy weekend zawodników czekają zmagania w Hockenheim, zaś w pierwszy weekend października finał w czeskim Brnie.


AUTOR: Informacja prasowa

06050_DCP_NTC_R2_Action
07089_DCP_NTC_R2_Action

 

TYTUŁY "FIM SENIOR TECHNICAL STEWARD" DLA SĘDZIÓW AW
01.03.2020


W miniony weekend w Warszawie odbyło się seminarium Światowej Federacji Motocyklowej FIM z zakresu zagadnień kontroli technicznej motocykli sportowych dopuszczanych do zawodów.

Miło nam poinformować że trzej sędziowie naszego klubu: Roman Chodorowski, Maksymilian Michalski i Jacek Molik po zdaniu egzaminów teoretycznych i praktycznych otrzymali tytuły „FIM Senior Technical Steward” czyli najwyższe światowe uprawnienia w tej dziedzinie, uprawniające do kontrolowania motocykli podczas zawodów wszelkich rang i dyscyplin, z Mistrzostwami Świata włącznie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

ZAWODNIK AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI - MATEUSZ MOLIK W NORTHERN TALENT CUP
20.01.2020


Miło nam poinformować o sukcesie zawodnika naszego Klubu - Mateusza Molika, który jako jedyny Polak wystartuje w Northern Talent Cup, pucharze markowym rozgrywanym przy okazji wyścigów MotoGP i World Superbike.

Mateusz Molik, to 13-letni poznaniak, który na motocyklu jeździ od 3 roku życia, a sport motocyklowy uprawia od 8 roku życia. Startował w Mistrzostwach Słowacji i Węgier, dwukrotnie zajął 3 miejsce w klasie miniGP 140 w latach 2016-2017. W 2018  roku w Pucharze Polski Pitbike klasa Stock 125 zajął 3 miejsce. Sezno 2019 Pucharu Polski zakończył zdobywając 3 miejsce w Sport 250 i w Pitbike Stock 150 Junior.

Northern Talent Cup to inicjatywa głównego Promotora Mistrzostw Świata MotoGP i World Superbike - firmy DORNA, we współpracy z FIM Europe. W pucharze startować będzie 24 zawodników w wieku od 12 do 17 lat na motocyklach KTM w specyfikacji „pre Moto3”.
Wyścigi odbędą się na 7 torach europejskich razem z Mistrzostwami Świata MotoGP, World Superbike oraz Mistrzostwami Niemiec IDM.


_MG_0348
SPO_1688

 

GALA MISTRZÓW SPORTU MOTOCYKLOWEGO
01.12.2019


W dniu 01.12.2019r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019. W klasyfikacji klubowej Automobilklub Wielkopolski w wyścigach motocyklowych zdobyl tytuł Mistrza Polski  i III miejsce w Klubowym Pucharze Polski .