Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

ROZTRZYGNIĘCIA WYŚCIGOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTWA POLSKI CORAZ BLIŻEJ

 

Wyścigi samochodowe wkraczają w decydującą fazę

Po trzytygodniowej przerwie, kierowcy wyścigowi powracają na Tor Poznań Automobilklubu Wielkopolski. W dniach 18-20 września na podpoznańskim obiekcie odbędzie się 5. i 6. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. runda Mistrzostw Polski Endurance, 5. i 6. runda pucharu OMM Super S Cup oraz 2. runda Haigo ADAC.

W nadchodzących zawodach weźmie udział ponad 100 kierowców, którzy będą walczyli o kolejne punkty w mistrzostwach kraju. Do kolejnej rywalizacji kierowcy przystąpią z nadziejami na poprawę swoich lokat.

W Mistrzostwach Polski w klasie D4 +3500 liderem pozostaje Mariusz Miękoś, ale wydaje się, że rywale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wyrównana jest stawka kierowców w klasie D4 3500, bo pierwszą trójkę: Łukasz Stolarczyk, Jacek Wiśniowski i Małgorzata Rdest, dzieli niewielka liczba punktów. Podobnie jest w klasie D4 2000 Open, w której rywalizują m.in. Katarzyna Terlikowska, Aleksander Olejniczak i Bartosz Walkowiak. Do walki staną też Przemysław Pieniążek i Jacek Zielonka w swoich Radicalach.

W klasie DN1 Kia Picanto interesująca jest rywalizacja młodych kierowców. Tutaj od początku sezonu ciekawą walkę prezentują: Filip Zagórski, Aleks Sówka, Nikodem Wierzbicki i Alan Czyż. W DN4 Toyota Racing Cup jak na razie świetnie radzi sobie Bartłomiej Czwartosz, który wygrał wszystkie cztery wyścigi i zgromadził 100 punktów. Bardzo liczna jest stawka zawodników walczących w DN2. Tutaj na razie liderem jest Przemysław Kaźmierczak, przed Mateuszem Ciesiółką i Michałem Ghany.

Emocji na pewno nie zabraknie tradycyjnie w rywalizacji kierowców jadących Mini Cooper'ami. Bartosz Alejski ma co prawdą sporą przewagę nad Tomaszem Pawlaczykiem oraz Adamem Dębickim, ale jednocześnie jest jeszcze do zdobycie sporo punktów podczas nadchodzących zawodów.

Interesujący będzie też wyścig dwugodzinny. Jak może być zaskakujący, pokazały poprzednie (sierpniowe) zawody.

W piątek 18 września po porannych treningach, kwalifikacje rozpoczną się o godz. 13.00. Tego dnia odbędzie się też pierwszy wyścig pucharu OMM Super S Cup – początek o godz. 17.00. W sobotę 19 września wyścigi rozpoczną się o godz. 9.00, a kolejna seria o godz. 10.55. Natomiast w niedzielę 20 września od godz. 9.00 kwalifikacje, a początek wyścigów o godz. 11.15.

Podobnie jak we wcześniejszych rundach, rywalizacja odbywać się będzie zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi ze względu na stan epidemii koronawirusa.

Uwaga! 
Automobilklub Wielkopolski, jako Organizator wyścigów samochodowych odbywających się na Torze Poznań w dniach 18-20.09.2020 r., zdecydował o umożliwieniu publiczności wstępu na teren obiektu w czasie rozgrywania zawodów.

Warunkiem koniecznym wstępu na Tor Poznań jest złożenie przy wjeździe na obiekt oświadczenia o stanie zdrowia (oświadczenie COVID-19) i poddanie się bezdotykowemu, kontrolnemu pomiarowi temperatury ciała.
Osoby przebywające na terenie obiektu w czasie zawodów zobowiązane są do przestrzegania obowiązujących w przestrzeni publicznej zasad sanitarnych, tj. zachowania dystansu społecznego, a w sytuacji gdy jest to niemożliwe do stosowania maseczek lub przyłbic ochronnych, zasłaniających usta i nos. W okolicach wieży głównej zlokalizowane będą automaty z płynem do dezynfekcji rąk.


 

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 
LISTA ZGŁOSZEŃ 
HARMONOGRAM CZASOWY ZAWODÓW
HARMONOGRAM CZASOWY ODBIORU ADMINISTRACYJNEGO 
HARMONOGRAM CZASOWY BADANIA KONTROLNEGO 
BRIEFING ONLINE
ZGŁOSZENIE MECHANIKÓW I POJAZDÓW_formularz elektroniczny 
Załącznik nr 1_ZASADY SANITARNE DLA OBIEKTU TOR POZNAŃ 
OŚWIADCZENIE COVID-19 
WYNIKI LIVE! 

Najchętniej czytane

2020-08-30
47. POZNAŃSKI MIĘDZYNARODOWY RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
2020-11-27
AKADEMIA TORU POZNAŃ
2021-02-13
WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM
2020-06-18
UDANA INAUGURACJA SEZONU
2020-09-01
ROZTRZYGNIĘCIA WYŚCIGOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTWA POLSKI CORAZ BLIŻEJ