Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Kalendarz 2019: Rajd "Pogoń za lisem"

Niedzielny poranek 24 marca 2019 roku, powitał ekipy rajdu "Pogoń za Lisem" przepiękną pogodą. 34 załogi rajdowe, które zgłosiły się na start na Torze Poznań, rozpoczęły dzień od porannej kawy, pobrania materiałów startowych i wzajemnych konwersacji. Po odprawie i sprawnym starcie wszystkie załogi udały się na odcinek specjalny. "Pogoń za Lisem" mierzyła się z zagadkami logicznymii zadaniami sprawnościowymi. Na rynku w Obornikach powitał uczestników - PKC, w pobliżu kilkumetrowego fioletowego zająca, siedzącego w otoczeniu kamiennych gołębi :-)

Po przerwie w zmaganiach rajdowych, którą wypełnił czas na zwiedzenie rynku i poznanie ciekawostek tej wielkopolskiej miejscowości, uczestnicy rajdu zmierzyli się z drugim odcinkiem, tym razem już opisanym standardowo, poprowadzonym w otoczeniu pięknie zieleniejących wiosennych pól i lasów znajdujących się na trasie. Pytania o napotkane ciekawostki, dopełniły całości.

Po dotarciu na Tor Poznań, jeszcze tylko dwie dłuuuugie próby SZ, rzuty sprawnościowe i test ze zwiedzania turystycznego. Na pewno, na dobre samopoczucie wpłynął również pyszny obiad serwowany pod namiotem. Potem już tylko rzut okiem na tabele wyników, dla chętnych wytłumaczenie dlaczego załapali punkty karne...

Zwycięzcy Karolina i Przemysław Osmańscy odebrali całkiem pokaźne pluszowe zwierzę :-). Pozostałe miejsca na podium przypadły w kolejności Aleksandrze Brzóstowicz i Michałowi Świtale oraz Markowi Śmiglakowi i Dominikowi Wegnerowi. Oni także otrzymali ładne "liski" tylko mniejsze.

Zwycięzcy prób SZ Jacek Wieczorek, Jakub Anderwald i Robert Morchało otrzymali stosowne puchary i gratulacje.

Wszyscy uczestnicy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami.

Zachodzące wiosenne słońce oświetlało wieżę startową na Torze, gdy załogi udawały się w drogę do domu. Komandor Rajdu i organizatorzy mają nadzieję, że rajd i miłe spotkanie w gronie przyjaciół, pozostanie na długo w pamięci i za rok znowu się spotkamy w tak licznym gronie.

Tekst: Mariusz Parysek


WYNIKI:
KL. GENERALNA
KL. PRÓB SZ 

REGULAMIN

FOTO:
M. PARYSEK
G. RYBAK
R. CHODOROWSKI