11.11.2018 - XXVI SAMOCHODOWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
WYNIKI
KL. GENERALNA KL. PRÓB SZ SZ SPECJALNA
FOTO

11 listopada w roku 2018 to święto szczególne. Dlatego też nasz rajd Niepodległości im Kazimierza Raszewskiego, nosił podtytuł "w 100-lecie narodzin Rzeczypospolitej"
Tradycyjnie organizatorzy przywitali ekipy przybywające na Tor Poznań pysznymi Rogalami Świętomarcińskimi. Potem odbyła się krótka odprawa i rozpoczęły sie wyjazdy na trasę oraz obowiązkowe próby sprawności kierowania pojazdem.
W bieżącym roku trasa rajdu wyprowadziła uczestników poza Poznań. Wiodła drogami powiatu, w poszukiwaniu pamiątek po ludziach, bohaterach tamtych czasów, którzy przyczynili się od odzyskania niepodległości przez Polskę. W miejscach Pamięci pojawiły się zapalone znicze, a uczestnicy mogli zaznajomić się z często mało znanymi faktami Naszej historii.
Podczas pokonywania trasy uczestnicy musieli zmierzyć się z zawiłościami Itinerera, przejechali "choinki" (ale nie te w lesie, tylko rajdowe) i na "przelotówkach" podziwiali piękno polskiej jesieni, uroki dróg, jeszcze posiadające szpalery drzew w poboczach, a zwane kiedyś alejami.
Trzygodzinna trasa minęła bardzo szybko, często za szybko...
Po smacznym posiłku rajdowym, zawodnicy mieli możliwość wzajemnej rywalizacji w otwartej próbie sprawności na nitce Toru Poznań. Można było jeździć do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku lub do uzupełnienia paliwa :-)
W tym samym czasie odbywały się prelekcje o naszym bezpieczeństwie zarówno w ruchu drogowym jak i w życiu codziennym. Przy tablicy z wynikami prowizorycznymi trwała żywa dyskusja o zawiłościach pokonanej trasy, o prawidłowym odczytywaniu komend itinerera i interpretowaniu zapisów "choinki".
Tuż przed ogłoszeniem wyników rajdowych na sali pojawił się Iluzjonista Josyn. Oj co się działo, coś znikało, coś się pojawiało, a nasi zawodnicy nie mogli często uwierzyć w iluzję.
Na zakończenie już "tylko" rozdanie pucharów zwycięzcom i wręczenie wartościowych nagród. Organizatorzy mają nadzieję, że jeżeli się podobało, to pojawicie się za rok na kolejnym Rajdzie Niepodległości, w ciągu całego roku uzupełniając swoją wiedzę o itinererze i szlifując formę na innych rajdach organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski.
Jeżeli się nie podobało, to też przyjedźcie, sprawdzić czy się poprawiło :-)

MP