20-22.04.2018 WYŚCIGI SAMOCHODOWE
 
LIVE TIMING
WYNIKI
KOMUNIKATY
KOMUNIKAT NR 1
Załącznik 1 do Komunikatu 1.1 z dnia 20.04.2018r.
LISTA ZGŁOSZEŃ
REGULAMINY
REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY
 
HARMONOGRAMY
HARMONOGRAM ZAWODÓW
HARMONOGRAM TRENINGÓW
HARMONOGRAM BK
 
Rozpoczynamy sezon 2018

Tylko godziny pozostały do rozpoczęcia wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski. Inauguracyjne zawody nowego sezonu 2018 odbędą się w dniach 20-22 kwietnia na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski. W pierwszych tegorocznych wyścigach wystąpi prawie stu kierowców, którzy wystartują w 1. i 2. rundzie WSMP, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski Super S Cup oraz 1. rundzie mistrzostw Polski Hour Race.
W tegorocznym gronie startujących są cztery panie: Gosia Rdest (A. Rzemieślnik) jadąca Seatem Leonem w mistrzowskiej klasie D4 3500, Agnieszka Ekert (A. Wielkopolski) jadąca Kia Picanto, Anna Maria Gańczarek-Rał (A. Wielkopolski) jadąca Renault Clio oraz Daria Dziwisz (A. Wielkopolski) jadąca BMW 318is w klasie 5.
Wśród startujących oczywiście nie brakuje najlepszych kierowców poprzedniego sezonu, którzy także w tym roku będą chcieli ponownie wywalczyć trofea. W nowej klasie Super S Cup, w której udział weźmie 11 zawodników, kierowcy pojadą autami Mini Cooper, przygotowanymi przez firmę OMM z Niepruszewa. Siedmiu z nich to absolutni debiutanci w sportowej rywalizacji. Ale są też kierowcy, którzy już wcześniej jeździli innymi autami, jak choćby Tomasz Augustyniak, Paweł Lepert, Grzegorz Pietrucha oraz Karol Ślisiński.
Tradycyjnie najliczniej zgłosili się zawodnicy do rywalizacji w Pucharze 318 Is Cup PL. Jest ich 24 i z pewnością, podobnie jak w poprzednich latach, rywalizacja będzie zacięta do ostatniego wyścigu. Do walki przystąpią też kierowcy w tzw. Maluch Trophy, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Z kolei do rywalizacji w mistrzostwach Polski w jeździe godzinnej zgłosiło się dwanaście załóg. Tutaj też od wielu lat toczy się interesująca walka.
W piątek 20 kwietnia inauguracyjne zawody rozpoczną się przed południem treningami wolnymi, a po południu zobaczmy pierwsze kwalifikacje. W sobotę 21 kwietnia i niedzielę 22 kwietnia od rana kwalifikacje, a później wyścigi.
Wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych serdecznie zapraszamy na Tor "Poznań" w nadchodzący weekend. Sportowe emocje gwarantowane.
Więcej szczegółów znaleźć można na stronie: www.aw.poznan.pl

 
 
Nowości w sezonie 2018

Wielkimi krokami zbliżają się już wyścigowe samochodowe mistrzostwa Polski. Inauguracyjne zawody nowego sezonu 2018 odbędą się w dniach 20-22 kwietnia na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski. W pierwszych tegorocznych wyścigach wystąpi ponad stu kierowców, którzy wystartują w 1. i 2. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 1. i 2. rundzie Mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundzie Mistrzostw Polski Super S Cup oraz 1. rundzie Mistrzostw Polski Hour Race.

- W rozpoczynającym się sezonie pojawią się nowości. To przede wszystkim wyścigi w nowej klasie Super S Cup. To po prostu rywalizacja kierowców w Mini Cooperach S. Jestem przekonany że także mini coopery będą się cieszyły podobną popularnością. W tym sezonie wystartuje około 10 zawodników. Tak jak w poprzednim roku, także teraz bardzo liczna będzie rywalizacja BMW czyli MP 318 Is Cup PL. Tutaj udział weźmie co najmniej 30 kierowców. Z kolei w mistrzostwach kraju w jeździe godzinnej swoje starty zapowiada ponad 25 załóg. Dodatkowo w pierwszych tegorocznych zawodach pojawią się auta formuły historycznej. Z pewnością przez trzy dni na naszym torze ciekawych i emocjonujących wyścigów nie zabraknie – powiedział Andrzej Harasimowicz, dyrektor zawodów pierwszych tegorocznych rund WSMP w Poznaniu.
W piątek 20 kwietnia wyścigi rozpoczną się przed południem treningami wolnymi, w po południe pierwsze kwalifikacje. W sobotę 21 kwietnia i niedzielę 22 kwietnia od rana kwalifikacje i wyścigi, a zakończenie zawodów ok. godz. 17.00.
Wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych serdecznie zapraszamy na Tor "Poznań" w trzeci weekend kwietnia. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie.