17-19.11.2017 - ZAWODNICY AW NA WŁOSKIM TORZE IMOLA

Miło nam poinformować, iż w miniony weekend zawodnicy Automobilklubu Wielkopolski Mariusz Urbański, Artur Obuchowski, Teodor Myszkowski oraz Andrzej Lewandowski startowali w Lamborghini Super Trofeo World Final na włoskim torze Imola. Zawody zostały rozegrane w dwóch częściach. W piątek odbyły się ostatnie dwa wyścigi serii kontynentalnych natomiast w sobotę i niedzielę zawodnicy startowali w finale światowym.

Piątkowe zawody były sukcesem załogi Myszkowski/ Lewandowski w których zajęli 1-sze oraz 2- gie miejsce w klasie AM przypieczętowując swój triumf i mistrzostwo w klasie w całym sezonie 2017. Przyzwoity wynik w pierwszym wyścigu zanotował Artur Obuchowski finiszując tuż za podium, przebijając się o 10 pozycji podczas wyścigu. W drugim wyścigu sytuacja Artura była jeszcze lepsza gdyż na 5 minut przed końcem znajdował się na 2 pozycji, lecz niestety zawodnik z innej klasy wypchnął go poza tor pozbawiając Artura szansy na podium.

Natomiast podczas Finału Światowego najlepszym z Polaków okazał się Mariusz Urbański, przyjeżdżając na metę drugiego wyścigu na bardzo dobrej 6-stej pozycji w klasie. W pierwszym wyścigu nasz klubowy duet Teodor Myszkowski - Andrzej Lewandowski był bardzo bliski zwycięstwa. Niestety nieudany manewr wyprzedzania i w następstwie kolizja spowodowana przez atakującego pozycję lidera zawodnika z Japonii sprawiła na tyle poważne uszkodzenia samochodu, że nie mogli kontynuować walki i odpadli z wyścigu.