14-15.08.2012 - WYJAZD SZKOLENIOWY KOŁA PORSCHE

   
   

Koło Porsche Automobilklubu Wielkopolski, w dniach 14-15 sierpnia 2012 roku, zorganizowało wyjazd na dwa najlepsze Tory wyścigowe w Europie.
W dwa dni zwiedziliśmy i jeździliśmy na Nürburgring oraz Circuit de
Spa-Francorchamps.

Pierwszego dnia, zaraz po przybyciu na Nordschleife, zwiedziliśmy nowoczesny kompleks budynków, mieszący w sobie zaplecze toru, część komercyjną i usługową oraz wspaniałą wystawę, dzięki której mogliśmy poznać historię wyścigów odbywających się od szeregu lat na obiekcie.
Tuż po godzinie 17, wrota toru stanęły otworem przed każdym, kto chciał spróbować swoich sił na tej nieprzewidywalnej nitce, liczące sobie około 20 km długości. Trasa pośród lasów i wzniesień jest tak samo urokliwa co niebezpieczna dla mniej doświadczonych i szarżujących kierowców. Po naładowaniu się emocjami, ruszyliśmy w dalszą trasę.

Już pod wieczór zawitaliśmy do pięknej belgijskiej miejscowości Spa, by rankiem ruszyć 20 km dalej na track day.

Spa-Francorchamps, okazał się równie niesamowitym miejscem co poprzednie. Położona w Górach Ardeńskich siedmiokilometrowa nitka
posiadająca homologację F1, ma zdecydowanie prostszą konfigurację niż Nürburgring. Nie znaczy to jednak, że można ją lekceważyć. Tor przez swoje umiejscowienie w górzystym terenie, wnosi się i opada kilkukrotnie, przez co wyciska z maszyn oraz kierowców potężne dawki energii. Piękna pogoda i prawie bezchmurne niebo, towarzyszyło nam aż do popołudnia, kiedy to z wielkim żalem i niesłabnącą ochotą na kolejne dawki adrenaliny, przyszło nam się rozstać ze Spa.

Zmęczenie po przebyciu ponad dwóch tysięcy kilometrów trasy, wynagrodzone zostało emocjami związanymi z udziałem w tym niesamowitym 'świecie kultury motosportu'.
Dzięki firmie Carrera Cars Team, która użyczyła uczestnikom swoich dwóch wspaniałych Porsche, mieliśmy okazję poczuć adrenalinę na 'Zielonym Piekle' oraz na track day'u organizowanym na torze w Spa.
Pięknie położone, wyposażone w niesamowitą infrastrukturę tory, robią spore wrażenie na odwiedzających i są 'mekką' kierowców wyścigowych oraz fanów motosportu z całego świata.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią, która może chociaż w części
odda emocje towarzyszące nam podczas wyjazdu.

Marta Wiśniewska