26-27.05.2012 - "RYDZYNA"

FOTO WYNIKI

Delegatura Automobilklubu Wielkopolski w Nowym Tomyślu powstała 25 stycznia 1962 roku. Wszystkie imprezy organizowane w bieżącym roku przez delegaturę Nowy Tomyśl odbywają się w ramach obchodów Jubileuszu 50 lecia.
W ostatni weekend maja odbył się uroczysty rajd samochodowy do Rydzyny. Rajdy samochodowe i zloty do Rydzyny zostały zapoczątkowane przez kolegę ś.p. Mariana Czajkę, który był Prezesem Delegatury Automobilklubu Wielkopolski w Nowym Tomyślu od 1987 do 2008 roku. Pierwszy rajd został zorganizowany w czerwcu 1982 roku. Zamek rydzyński 12 razy gościł uczestników rajdów samochodowych, które przygotował i poprowadził Marian Czajka. Tegoroczny rajd był zorganizowany ku pamięci „pro memoria Mariana Czajki”.
W rajdzie wzięło udział 25 załóg samochodowych, łącznie 77 osób z Nowego Tomyśla, Opalenicy, Buku oraz Poznania. Zmagania rajdowe rozpoczęły się w Wieleniu przy sanktuarium Matki Boskiej – Ucieczki Grzeszników. Miejscowy kustosz jednocześnie proboszcz poczęstował wszystkich uczestników uroczystym śniadaniem oraz zapoznał z historią sanktuarium. Komandor tegorocznego rajdu kolega Radosław Halasz na odprawie omówił trasę rajdu oraz zapis trasy. Wszyscy w dobrych nastrojach wyjechali w trasę, pogoda również zachęcała do świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Trasa rajdu do Rydzyny wiodła prowadziła przez Włoszakowice, Górkę Duchowną z zakończeniem pierwszego etapu Witosławiu. Po przejechaniu pierwszego etapu był czas wolny w pałacu w Witosławiu wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kawą oraz pysznym rogalikiem. Uczestnicy mogli zakupić w Ośrodku Apifitoterapii w Witosławskim Pałacu produkty na bazie propolisu i wosku pszczelego, kremy, krople oraz miodówki Witosławskie. Drugi etap trasy poprowadzony był przez Osieczną, Pawłowice z zakończeniem na Zamku w Rydzynie. W godzinach wieczornych uczestnicy spotkali się w sali balowej na Zamku gdzie zostały ogłoszone wyniki rajdu. Prezes Automobilklubu Wielkopolski kolega Robert Werle przywitał wszystkich uczestników i gości, żona ś.p. kolegi Mariana Czajki skierowała kilka ciepłych słów do uczestników tegorocznego rajdu natomiast Prezes Delegatury AW kolega Radosław Halasz podziękował wszystkim sponsorom i osobą, którzy przyczynili się do organizacji rajdu, jednocześnie życzył wszystkim dobrej zabawy do białego rana.

W klasyfikacji generalnej kolejne miejsca zajęli:
I miejsce - Danuta i Wiesław Halasz z Poznania
II miejsce - Maja i Leszek Loba z Nowego Tomyśla
III miejsce - Hanna i Marek Adamczewscy z Buku


Delegatura Nowy Tomyśl Automobilklubu Wielkopolski składa serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji rajdu, a byli to:

• Automobilklub Wielkopolski
• Ogrodnicza Spółka Suszarnicza z Nowego Tomyśla
• Okregowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Tomyśla
• Samopomoc Chłopska GS Nowy Tomyśl
• BARTEX winiarnia Nowy Tomyśl
• Cukiernia Gremic Grzegorz Kaszkowiak z Nowego Tomyśla
• Pani Maria Czajka
• Pani Bronisława Kołata
• Kolega Mieczysław Geisler
• Kolega Krzysztof Czajka
• Kolega Radosław Halasz

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym rajdzie samochodowym po ziemi Nowotomyskiej, który odbędzie się 24 czerwca w Nowym Tomyślu. Po zakończonych zmaganiach rajdowych przewidujemy festyn dla dzieci uczestniczący w rajdzie.