13-15.04.2012 - AW NA MOTOR SHOW

Spacer po Torze „Poznań” na Motor Show 2012

Atrakcje Automobilklubu WielkopolskiDo grupy wyróżniających się atrakcji na Motor Show w dniach 13 – 15 kwietnia 2012 na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, należało Miasteczko Wyścigowe Automobilklubu Wielkopolski w pawilonie 4: - dopasowując wielkość pomysłu do możliwości pawilonu numer 4 zbudowaliśmy alejkę spacerową inscenizującą kształt Toru „Poznań”, na przykład z informacjami z jaką szybkością zawodnicy w normalnych wyścigach pokonują dany zakręt - obrazował tę ideę koordynator całego klubowego przedsięwzięcia - członek Zarządu AW Jacek Molik.
Poczyniono starania aby w sposób najbardziej zbliżony do rzeczywistości pokazać pracę sędziów wirażowych na ich stanowisku. Kierując się podobnym przesłaniem zorganizowano stoiska dla samochodów wyścigowych i motocykli wyścigowych. Najmłodsi mogli z kolei zobaczyć małe gokarty. Na specjalnych ekranach można było obejrzeć relacje z wyścigów na Torze „Poznań” oraz na żywo porozmawiać z zawodnikami.
Szczególną uwagę przykuwała prezentacja dwóch wyróżniających się form organizacyjnych Automobilklubu Wielkopolski, które już cieszą się uznaniem ich uczestników. Chodzi mianowicie o Speed Day - motocyklowe zajęcia na Torze „Poznań” i samochodowe zajęcia pod nazwą Tor „Poznań” Track Day. Ci którzy biorą w nich udział śmiało określają je jako szansę na przeżywanie własnych sportowych emocji!
Ale nie tylko – jak uzupełnił Jacek Molik – do tych ewentualnych sportowych przeżyć Automobilklub Wielkopolski doprowadza krok po kroku. To co proponujemy i realizujemy na Torze „Poznań” w zakresie motocykli i samochodów oraz w trakcie imprez motoryzacyjnych sportu popularnego i turystyki, to dzielenie się ogromnym doświadczeniem z tymi, którzy chcą je również zdobyć. A taka właśnie edukacja najlepiej sprzyja krzewieniu kultury motoryzacyjnej. Ma również wpływ na polepszanie się bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Bo niestety przodujemy w europejskich statystykach dotyczących wypadków komunikacyjnych. Zatem tym bardziej warto osobiście docierać do wszystkich elementów, które składają się na ruch drogowy i na nasze w nim bezpieczeństwo. Tegoroczny Motor Show był do tego znakomitą okazją, szczególnie odwiedzając przygotowaną przez Automobilklub Wielkopolski prezentację tej części jego potencjału, która wpisuje się w motoryzacyjny dialog społeczny.
A przez cały rok o tym właśnie i o wielu innych aktywnościach i możliwościach korzystania z nich pod auspicjami Automobilklubu Wielkopolski, na bieżąco zapowiadamy i relacjonujemy na naszej stronie www.aw.poznan.pl Serdecznie zapraszamy!