02.02.2012 - SPOTKANIE KOŁA I RADY SENIORÓW
FOTO AW - G. RYBAK
FOTO - D. WIELIŃSKI FOTO - T. SZWAJKOWSKI

 

 

"KABRIOLETY ŚWIATA”
WYSTAWA W MUZEUM MOTORYZACJI


W czwartek 2 lutego prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle dokonał oficjalnego otwarcia nowej wystawy w Muzeum Motoryzacji w Poznaniu. Tym razem tematem są kabriolety pochodzące z całego Świata. Wystawa została przygotowana przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolskich.
W uroczystości wzięli też udział licznie zaproszeni goście. Między innymi z Urzędu Marszałkowskiego Maciej Wituski, Waldemar Witkowski. Przybył również prof. Antoni Szczuciński, Przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania. Podczas spotkania właściciele firmy Duda Cars S.A. Maria i Marcin Duda z rąk prezesa AW odebrali statuetkę za współpracę z Automobilklubem Wielkopolski w roku 2011.
Ekspozycja pod Rondem Kaponiera zawiera kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów z odkrywanym dachem, wyprodukowanych w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych i nawet w Japonii. Spośród nich warto zwrócić uwagę na BMW Dixi, DKW F5 i F7, Mercedesa 200, Singera. Najstarszym eksponatem wystawy jest Dodge Brothers z 1919 roku. Jak powiedział wiceprezes Automobilklubu Wielkopolski Stanisław Keck może to już ostatnia wystawa w tym miejscu, ponieważ nieuchronnie zbliża się czas przeniesienia Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski z powodu remontu Kaponiery.
Tymczasem do lata można zwiedzać wystawę „Kabriolety Świata”. Muzeum Motoryzacji czynne jest we wtorki i w środy w godz. 10 – 16; w soboty w godz. 10 – 15,30; w niedziele w godz. 10 – 14. Telefon: 61 847 63 59.


Tekst: Grzegorz Rybak
Autorzy zdjęć: Grzegorz Rybak, Dobiesław Wieliński