28.01.2012 - I SUPEROES- Tor "Poznań"

 

 
 

FOTO - A. Kujawa

FOTO - J. Kryś

FOTO - T. Szwajkowski

FOTO - Ł. Fiałkowski

FOTO - J. Piotrowiak

FOTO - K. Nowakiewicz

Wystartował tegoroczny sezon SuperOesów

 

 

I SuperOES Tor Poznań 2012 from Blackfinch on Vimeo.

Ponad stu kierowców rozpoczęło sezon 2012 w sobotę 28 stycznia na Torze Poznań”, biorąc udział w I rundzie cyklu SuperOes organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski. Po pozytywnym przejściu technicznego badania kontrolnego i sprawdzeniu dokumentów, uczestnicy mieli możliwość przejechania kilku testowo-treningowych kółek na odcinku popularnie zwanym kartingiem.
Tuż po godzinie 10 w biurze odbyła się odprawa, na której odpowiedzialny za organizację SuperOesów - Tomasz Płaczek przywitał wszystkich obecnych. Następnie zapoznawano się z wyznaczonym odcinkiem, który na mapce wyglądał na dość prosty do przejechania. Jednak okazało się, że jest wiele zdradliwych miejsc, głównie te ze śliską, lodową nawierzchnią. Mimo, że był to SuperOes jak na porę roku przystało zimowy, to śniegu na torze praktycznie nie było. Tylko wspomniane lodowe miejsca, które razem z niewielkim doświadczeniem niektórych kierowców, były powodem wielu niekontrolowanych poślizgów… drzewa i opony. Podczas tej rundy uczestnicy czterokrotnie przejechali wyznaczony odcinek. Część po zawodach powiedziała na przykład, że trasa była krótka, i że jeszcze nigdy tak wcześnie nie byli w domu. Inni natomiast z kolei mówili, że było dobrze, wymagający odcinek, miejscami nieprzewidywalny.
Ciepło trzeba wspomnieć o sędziach, fotografach, operatorach kamer i innych osobach, które także spędziły cały dzień na SuperOesie, w tych mroźnych warunkach pogodowych, dedykując swoją pracę pasji uczestników cyklu. Brawa należą się także dla dzielnym i wytrwałym kibicom, którzy zagrzewają do jazdy i kibicują każdemu uczestnikowi już nie pierwszy raz.

Zwycięzcą tej rudny został Jacek Witucki, jadący Subaru Imprezą, drugie miejsce należy do Piotra Szwankowskiego w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Trzeci był Waldemar Balcerek również siedzący za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX.

W poszczególnych klasach wygrali kolejno:
Klasa I – Grzegorz Ratajczak (Fiat 126p), Patryk Bogucki (Fiat 126p), Łukasz Zawada (Fiat 126p)
Klasa II – Paweł Górski (Suzuki Swift), Maciej Jakubowski (Suzuki Swift), Michał Białek (Fiat SC)
Klasa III – Michał Kmieciak (Honda CRX), Marcin Kuciak (Citroen C2), Daniel Jędrzejczak (Honda Civic)
Klasa IV – Tomasz Smorawiński (BME e30 318is), Jakub Sudoł (Honda Civic), Maciej Figel (BMW e30 318is)
Klasa V – Piotr Brzoskowski (BMW M3), Maciej Paczkowski (BMW e30 325), Patryk Pers (BMW e30 325)
Klasa VI – Jacek Witucki (Subaru Impreza), Piotr Szwankowski (Mitsubishi Lancer Evo IX), Waldemar Balcerek (Mitsubishi Lancer Evo IX),
Klasa RWD – Tomasz Smorawiński (BMW e30 318is), Maciej Paczkowski (BMW e30 325), Maciej Figel (BMW e30 318is)
Klasa Cento-Cup A – Michał Białek (Fiat SC), Maciej Garstecki (Fiat SC), Michał Kolasiński (Fiat SC)
Klasa Cento-Cup N – Marcin Żołądkiewicz (Fiat SC), Michał Grabowski (Fiat SC), Michał Gładyszak (Fiat SC)

Inf. pras.
Agnieszka Kujawa