09.04.2011 Livingroom International Porsche Festival - Tor "Poznań"

 

 
 
FOTO - SHREK FOTO - M. Kurczalski FOTO - Adam1992
FOTO - G. May   FOTO - A. Stepaniuk


Ponad 90 aut marki Porsche wzięło udział w Livingroom International Porsche Festival - XII Zlocie Porsche Club Polska, który się odbył w dniach 9-10 kwietnia b.r. na Torze "Poznań" Automobilklubu Wielkopolski. 60 uczestników pojawiło się w bazie hotelowej już dzień wcześniej. Organizatorzy zorganizowali wobec tego możliwość rejestracji oraz gorący poznański żur na powitanie.

W materiałach, każdy uczestnik otrzymał komplet nalepek (numer startowy oraz nalepki partnerów) książeczkę drogową z opisem prób, planem spotkania oraz informacjami od partnerów. W eleganckiej torbie Livingroom znaleźć można było katalogi tej marki oraz Numero Uno, ulotkę Mobil1 o doskonałych olejach tej firmy oraz Spirit Glass Cleaner z wysokiej jakości ściereczką z mikrofibry od firmy Autoformula.pl a także zestaw pamiątkowych gadżetów od Porsche AG oraz Porsche Club Poland. Każdy klubowicz otrzymał także koszulkę polo z logo klubu i partnera (Levi’s), okolicznościowy t-shirt ze zlotu oraz ramki na tablice rejestracyjne (z logo klubu i partnerów Michelin i Mobil1).

Pogoda to podstawa klubowych spotkań Porsche Club Poland i tym razem nie zawiodła. Całą sobotę na torze świeciło piękne słońce, a chmurki na niebie wyglądały niczym w najlepszym hollywoodzkim filmie. To wszystko zapowiadało świetne spotkanie i tak w rzeczywistości było.

Po krótkie odprawie w jednym z namiotów i omówieniu zadań na cały dzień, podzieleni na 3 grupy uczestnicy, udali się na miejsca swoich prób. Organizatorzy przygotowali 3 próby na terenie toru oraz alternatywny dla jednej z prób "Rajd Turystyczny z Jajem".

Pierwsza próba, znana już z poprzednich lat, to wymagający zręczności i umiejętności przejazd po Placu Cygańskim. W tym próba ta była I eliminacją Pucharu Autoformula.pl. Jako, że ta próba nie liczyła się do klasyfikacji generalnej, można było w zamian wziąć udział w "Rajdzie z Jajem". Świetnie przygotowany i opisany Rajd sprawił wiele radości jego uczestnikom. Dobrze bawiły się też dzieci biorąc aktywny udział w wielu zaskakujących i pomysłowych konkursach m.in. wędkarskim czy łowieckim lub w poszukiwaniu tajemniczej "Lucyny" :)

Druga próba, odbywała się na terenie Toru Kartingowego i również znana była uczestnikom z poprzednich lat. To dosyć szybka próba wiele wymagająca od kierowców i niewybaczająca najprostszych błędów. Dużo się na niej działo i niektórzy uczestnicy zaliczali na niej taryfy.

Głównym elementem całego spotkania były oczywiście przejażdżki po całej nitce głównego Toru Poznań. Każda grupa miała na jazdy po nim aż 2 godziny i raczej niewielu było kierowców, którzy wytrzymywali na torze pełne 120 minut. Zwykle po kilku okrążeniach każdy zjeżdżał do depo, aby na ekranie monitora zobaczyć swój ostatni wynik. Jak zwykle Automobilklub Wielkopolski zapewnił 3 doskonałych instruktorów, z których rady można było korzystać przez cały dzień. Atrakcją było również auto naszego klubowego kolegi – Radka Kordeckiego. Fantastyczne GT4 Cup mknęło po torze niczym pociąg Pendolino po torach wyprzedzając lekko i zwinnie najlepszych klubowych kolegów. A ci, którzy skorzystali z przejażdżki z Radkiem lub Teodorem Myszkowskim z pewnością długo tego nie zapomną.

Kiedy już wszyscy uczestnicy zakończyli jazdy na swoich trzech próbach, rozegrany został dodatkowy konkurs o „Puchar Rycha” w jeździe równoległej na dochodzenie w depo Toru "Poznań". Duża widowiskowość spowodowała, że wielu kierowców zdecydowało się na udział w tym konkursie i chyba nikt nie żałował. Ponadto duże emocje budziły sekwencyjne przejazdy pełnej nitki Toru Kartingowego, które każdy musiał przejechać dwukrotnie.

Tradycyjnie rozegrany został Puchar Pań by Livingroom. Panie jeździły po głównej nitce toru Poznań; niektóre z nich po raz pierwszy w życiu. Wieczorem w czasie ceremonii rozdania nagród przedstawiciel Livingroom ogłosił, że dla Pucharu Pań by Livingroom ustanowiono dodatkowo klasyfikację roczną i na koniec sezonu najlepsza z pań otrzyma od firmy ekskluzywny mebel z kolekcji firmy.

Bardzo przydatnym elementem spotkania było auto serwisowe podstawione przez Porsche Centrum Poznań – bardzo dziękujemy, wielu klubowiczów skorzystało z pomocy serwisantów. Dziękujemy również Porsche Polska za użyczenie namiotu, w którym mogliśmy odpocząć na kanapach Livingroom oraz napić się kawy, herbaty i spożyć świetny lunch.

W trakcie prób, w środku dnia delegacja złożona z 5 Porsche udała się do Szpitala w Poznaniu na oddział Neurochirurgii Dziecięcej. Dzieciom wręczone zostały drobne upominki (kubeczki, koszulki, plakaty, itp.), które chociaż na chwilę pozwoliły im zapomnieć o towarzyszącej im chorobie…

Po zakończeniu wszystkich przejazdów i konkursów uczestnicy zlotu sformowali kolumnę i kilkadziesiąt Porsche objechało tor Poznań trzy razy dookoła. Widok był niezapomniany i wspaniały.
A potem cała kolumna pojazdów udała się do bazy hotelowej. Dziękujemy w tym miejscu Policjantom Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy pomogli w sprawnym przejeździe przez newralgiczne skrzyżowania i ronda.

Do hotelu większość z uczestników dotarła tuż przed 19-tą. Akurat starczyło czasu, aby się nieco odświeżyć i udać na uroczystą kolację. W sumie w kolacji wzięło udział prawie 150 osób !

A po zasłużonym posiłku, organizatorzy przystąpili do rozdawania nagród i upominków.

Na początku każdy uczestnik zlotu obecny na kolacji (również dzieci i partnerzy) otrzymał pamiątkowy medal Livingroom International Porsche Festival. Następnie Zarząd klubu podziękował partnerom – Basen Hurt oraz Garaż A&T- za ubiegłoroczną współpracę. Statuetkami wyprodukowanymi specjalnie przez Porsche AG wyróżniono 9 klubowiczów, którzy wspomagali prace klubu w ubiegłym roku (Dariusz Krupa, Ryszard Majewski, Radek Kordecki, Marcin Mazurek, Tomasz Kącki, Gilbert Heith, Mirek Skwarek oraz Mariusz Bartnik).

Prawie godzinę trwało rozdawanie Pucharów i nagród od partnerów najlepszym kierowcom w klubowych klasach sportowych. Livingroom ufundowało dla wszystkich kierowców na podium atrakcyjne nagrody (pledy oraz poduszki). Mobil1 ufundował kurtki dla zwycięzców oraz ręczniki i maty dla kolejnych na podium (a także kilka innych drobniejszych upominków). Firma Autoformula.pl ufundowała poza markowych Pucharem, zestawy markowych autokosmetyków dla pierwszych tzrech miejsc w każdej klasie, a najlepsi kierowcy otrzymali 3-letnie zabezpieczenie lakieru. Dzieci z Domu Dziecka w Kórniku przygotowały ramki ze swoimi rysunkami, które wręczone zostały najlepszym kierowcom w kilku klasach – bardzo dziękujemy ! Klub otrzymał także podziękowanie od Domu Dziecka w Laskach, gdzie klubowicze pomagali w kwietniu niewidomym lub niedowidzącym dzieciom zapoznać się z autami marki Porsche. A na koniec wiele emocji wzbudziło tradycyjne losowanie pobytu w Hiszpanii w 4-osobowym apartamencie ufundowanym przez Carisma Nieruchomości Hiszpania.

Następnego dnia wiele samochodów wzięło udział w paradnym przejeździe PORSCHE na Rynek Starego Miasta, gdzie w Restauracji Bellview pożegnalną, tradycyjną, poznańską "Kawą i Słodkim" uczestnicy zakończyli tegoroczny Livingroom International Porsche Festival.

W chwili kiedy piszemy tę relację, większość uczestników albo jeszcze nie rozpoczęła powrotu do swoich domów, albo właśnie to robi. Jednak już na klubowym forum przeczytać można, że była to „MEGA impra, SUPER weekend”. Z pewnością była to okazja do zobaczenia wielu modeli Porsche: 928, 944, 993, 996, Boxster, Cayman, Cayenne, Panamera !, GT2, GT3 RS, GT3 Cup, GT3 RSR aby wymienić tylko kilka... Przede wszystkim było to jednak spotkanie integracyjne, zrzeszające ludzi, których łączy pasja do marki Porsche.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspaniałą i bezpieczną zabawę. Dziękujemy także wszystkim partnerom klubu (Carisma Nieruchomości, Livingroom, Michelin, Mobil1, Numero Uno) oraz Zlotu (Porsche Centrum Poznań, Teo Motors, Filmar Metal Recycling, Win-Mar Komputery, Levi’s Autoformula.pl, Piknik Partner, Devil Car, oraz Belleview Cafe), bo bez nich to spotkanie nie byłoby tak niesamowite.

Dziękujemy również Automobilklubowi Wielkopolskiemu za sprawne przeprowadzenie całej imprezy od strony sportowej.

Teraz pozostaje wymienić opony, klocki i inne elementy aut na nowe, aby 28 maja spotkać się ponownie w Tomaszowie Mazowieckim na Dniu Dziecka z Porsche Club Poland.

Tekst - Jacek Myrcha Prezes Porsche Club Poland