19-20.09.2009 -" Pożegnanie lata 09" - Delegatura Gniezno
 

Delegatura Automobilklubu Wielkopolski w Gnieźnie w dniach 19 – 20 września br. była organizatorem turystycznego rajdu samochodowego, którego trasa przebiegała z Gniezna przez Czerniejewo, Neklę, Giecz, Pławce, Śródkę do Kórnika. Przez cały czas trwania imprezy była bardzo ładna pogoda, która zachęcała załogi do typowo turystycznego przejazdu całej trasy rajdu. Niektóre z załóg nie liczyły nawet ilości przejechanych kilometrów i jak się później okazało wydłużyły sobie długość trasy nawet o około 50 %. Po przyjeździe na metę rajdu uczestnicy otrzymali obiad , po którym był czas na zwiedzanie Kórnika. O godzinie 20-tej rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do dnia następnego. W międzyczasie organizatorzy ustalili wyniki końcowe rajdu, które zostały przedstawione w sobotę około godz. 22-giej.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Piotra i Kamilli Schepplerów jadąca samochodem marki Renault Kongo, drugie miejsce zajęła załoga Janusza i Anety Dębowskich jadąca samochodem Opel Vectra a trzecie miejsce – załoga Jarosława i Alicji Dębowskich w samochodzie marki Nissan Almera.

Wręczono również kilka nagród specjalnych, którymi były m.in. puchary:
- za najlepszy debiut w rajdach samochodowych, puchar otrzymała załoga Henryka i Anny Frąckowiaków , którzy jechali samochodem marki Renault Megane;
- dla najlepszej załogi, w której kierowcą była kobieta, puchar otrzymała załoga Elżbiety i Jerzego Ratajczaków jadąca samochodem marki Fiat Brava;
- uhonorowana została również załoga Izabeli Chrostowskiej-Siwek i Tomasza Siwka, którzy jechali samochodem Subaru Forester, za najbardziej profesjonalne przygotowanie samochodu do rajdów samochodowych.

Zgodnie z planem impreza zakończyła się w dniu 20.09.br. około godz. 11.30.

Tekst: Włodzimierz Dębowski
Zdjęcia foto: Krystyna Plucińska