07.06.2009 Turystyczna Impreza Samochodowa Dzień Matki i Dziecka

 

 

Delegatura Automobilklubu Wielkopolski w Gnieźnie w dniu 7 czerwca br. była organizatorem turystycznego rajdu samochodowego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Do udziału w rajdzie zgłosiło się 50 osób , wśród których było 14 dzieci. Trasa rajdu przebiegała z Gniezna przez Pawłowo, Jarząbkowo, Grzybowo, Mielżyn i kończyła się w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Wiekowo.
Podczas pokonywania rajdowej trasy uczestnicy tej imprezy zapoznali się między innymi z Ośrodkiem Edukacji Leśnej „Poligon” w Gębarzewie. Każda z załóg, między linią startu i linią mety, zobowiązana była wykonać 3 próby samochodowe, 3 próby rekreacyjne i udzielić odpowiedzi na pytania z trasy rajdu.
Na mecie po posiłku dzieci młodsze, dzieci starsze i panie rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych o miano najlepszych w swojej grupie. Wśród dzieci młodszych zwyciężył Michał Lewandowski, wśród dzieci starszych Martyna Scheppler, natomiast wśród pań zwyciężczyni nie wyłoniono.
W klasyfikacji głównej rajdu najlepszą okazała się załoga Piotra i Kamilli Scheppler jadąca samochodem marki Rover, drugie miejsce zajęła załoga Piotra Gościniaka i Marka Filipowicza jadąca samochodem marki Renault Scenic, natomiast trzecie miejsce przypadło załodze Tomasza i Wioletty Nowaczyków jadących Seatem Toledo.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali medale lub puchary oraz drobne upominki. Większość uczestników imprezy zapowiedziało swój udział w przyszłorocznej edycji tego rajdu.

Tekst i zdjęcia foto - Włodzimierz Dębowski