06.06.2009 Impreza Samochodowa „NissanMania 2009”

 

 

WYNIKI

 

NissanMania 2009

Impreza Samochodowa NissanMania 2009” zorganizowana przez Koło NISSAN Automobilklubu Wielkopolski rozpoczęła się w minioną sobotę o godzinie 9.00 w Przeźmierowie przed salonem NISSAN POLODY, aby zakończyć się późnym popołudniem na terenie Rancho 4x4 w Dąbrówce Kościelnej. 

50 kilometrów rajdowej trasy wypełnione było atrakcjami poznawczymi, turystycznymi, sportowymi, kulinarnymi oraz wieloma innymi… Po starcie, któremu kibicował prezes AW Robert Werle itinerer zaprowadził załogi na Morasko, do Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  Nie było jednak wykładu, egzaminu, jedynie podziwianie bananowca z owocami oraz innych roślin. Obok, na parkingu miała być samochodowa próba sprawnościowa, ale nie wyraziła na to zgody pani kanclerz UAM, chociaż Dziekan Wydziału Biologii był za…

Przez Biedrusko, Murowaną Goślinę załogi dojechały do Zielonki. Tu jednak przyjęli je bardzo życzliwi ludzie: przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Tadeusz Stencel z upominkami i Dyrektor Arboretum Marian Grodzki, który wspaniale pełnił rolę gospodarza. Wysoko też ocenił wiedzę uczestników imprezy na temat flory Puszczy Zielonki.  Trochę gorzej było podczas przenoszenia pojedynczo zapałek w grubej rękawicy co zaproponowała kierowcom i pilotom Teresa Górczyńska. 

Dalej można było się zgubić, gdy nie czytało się uważnie mapy. Poziom adrenaliny podniósł się tuż przed metą, podczas samochodowej próby sprawnościowej sędziowanej i ustawionej przez dwóch mistrzów rajdowych (w różnych kategoriach sportu samochodowego): Grzegorza Rybaka i Artura Obuchowskiego. Wygrały najlepsze: Anna Chudzińska (kierowca) i Joanna Knobel  (pilot) jadących Qashqai-em przed Joanną i Martą (córką) Milkiewicz oraz Hanną Hołysz-Laskowską pilotowaną przez męża Jacka, znanego członkom Automobilklubu Wielkopolski.

- Gdzie ci mężczyźni? – pytał przewodniczący Koła Nissan AW Andrzej Górczyński – podczas wręczenia pucharów i nagród przez komandora imprezy Bartka Sokołowskiego. Panowie szaleli quadami,  jeździli Patrolami na torze terenowym, podziwiali sprzęt  wojskowy. Wszyscy jednak chwalili piknikowe jedzenie i… organizację imprezy NissanMania2009 i jej sponsora Prezesa Firmy NISSAN POLODY Andrzeja Polody.