23.05.2009 Z ULICY NA TOR PRZEJAZD RÓWNOLEGŁY NA 400 m

     

 

WYNIKI

Foto - T. Cichacka

Foto - F. Krawczyk

 

Z ULICY NA TOR PRZEJAZD RÓWNOLEGŁY NA 400 m

W dniu 23 maja 2009 r. Automobilklub Wielkopolski wychodząc na przeciw młodym kierowcom zorganizował na Torze „Poznań” przejazd równoległy na 400 metrów. Dotychczas miłośnicy tej formy zabawy zmuszeni byli rywalizować na miejskich ulicach, gdyż żadna z organizacji do których się zwracali nie odpowiedziała na ich apel z prośbą o pomoc.  

 Organizator „wyścigu na 400 metrów” Tomasz Antkowiak - kiedyś rzuciłem temat na naszym forum o organizacji wyścigów i tak to się zaczęło,  legalną imprezę próbujemy zrobić od półtora roku i w końcu się udało. Jedynym klubem, który odpowiedział na nasza apel był Automobilklub Wielkopolski. Tutaj znaleźliśmy zrozumienie i pomoc. Mamy nadzieję na dalszą współpracę bo chłopcom impreza bardzo się podobała. Gdy organizujemy wyścigi na ulicach to denerwuje się na nas policja. Jest to zrozumiałe, gdyż taką mają pracę. Staramy się to robić jak najbezpieczniej, niestety nie mieliśmy do tej pory miejsca, gdzie moglibyśmy zorganizować taką imprezę. Pisaliśmy i dzwoniliśmy z prośbą o pomoc do „miasta” niestety bez odzewu. Robiliśmy więc to sami dla siebie.

„Wyścigi” udało się zalegalizować dopiero dzięki Automobilklubowi Wielkopolski, który udostępnił do tego przedsięwzięcia miejsce idealne, jakim jest jedyny w kraju tor wyścigowy. I to właśnie na Torze „Poznań” w ostatnią sobotę zjawiło się 80 uczestników, aby w bezpiecznych warunkach walczyć o miano najlepszego. Kierowcy w samochodach przeróżnej marki; Fiatach, Hondach, BMW, a nawet Corvette i Porsche rywalizowali w 5 klasach.

Klasy wygrali:

Klasa 1 - Jakub Drab – Fiat Seicento - 16,513

Klasa 2 – Mariusz Szulc – Honda Civic - 14,473

Klasa 3 - Tomasz Hoska – Honda Civic - 15,135

Klasa 4 – Paweł Wysocki – Seat Leon - 13,351

Klasa 5 – Paweł Wysocki – Porsche 911 - 11,973

 

Tekst/foto - Teresa Cichacka

 


Źródło: POLSKA GŁOS WIELKOPOLSKI 25.05.2009 r.

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:
http://www.streetracingpoznan.tk/