29.04.2009 OSTATNIE POŻEGNANIE - JAN DROGOWSKI

W dniu 25 kwietnia 2009 r. po ciężkiej chorobie zmarł
nasz przyjaciel

Śp. Jan Drogowski

w ostatniej drodze ku miejscu wiecznego spoczynku towarzyszyliśmy mu 29 kwietnia na cmentarzu junikowskim.

Odszedł wspaniały człowiek, ofiarny działacz , pasjonat sportów motorowych, który wiele lat poświęcił działalności zarówno w klubie, okręgu jak i w najwyższych władzach Związku, dzielący się swoją wiedzą z młodymi, przy tym bardzo skromny i uczynny ...

Pan Jan był członkiem Automobilklubu Wielkopolski od 1978 r., był Przewodniczącym a później Zastępcą Przewodniczącego Komisji Motocyklowej AW, pomagał przywrócić do życia Wyścigi Motocyklowe.

W swojej długoletniej działalności był także członkiem Motoklubu „Unia”, Zarządu Głównego PZM, członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej PZM,
członkiem Głównej Komisji Sportu Motocyklowego i Zespołu Wyścigów Drogowych, członkiem Rady Seniorów, przewodniczącym Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

Uchwałą Krajowego Zjazdu PZM w 1995 roku otrzymał Godność Członka Honorowego PZM, wcześniej w 1987 roku Tytuł Zasłużonego dla PZM, w 2007 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
W 1998 r. Złotą Odznakę – Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, a także Złotą Odznakę Motoklubu Unia, Zasłużony dla M. Poznania, Za Zasługi dla Woj. Polskiego.

Był niezwykle pogodny i uśmiechnięty, zawsze chętnie dzielił się doświadczeniem z wszystkim motocyklistami, szczególną uwagę zwracał na bezpieczeństwo.
Z jego rad korzystali wszyscy dosiadający jednośladów na Torze „Poznań” od rzeszy „anonimowych” amatorów po tak znanych zawodników jak Adam Badziak, Piotr Kaczor czy Bartek Wiczyński.

Żegnamy Go ze smutkiem, głęboko poruszeni.
Polskie środowisko motocyklowe poniosło wielką stratę.

Rodzinie i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.