24.04.2009 KONCERT W MUZEUM MOTORYZACJI

     

 

FOTO - T. CICHACKA FOTO - A. SUDOŁ

KONCERT DLA JULKI W MUZEUM MOTORYZACJI

Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski 24 kwietnia po raz kolejny przeobraziło się w niezwykłą scenę koncertową. Dzięki artystom i darczyńcom o niezwykłym sercu, goście przybyli w piątkowy wieczór do muzeum, za sprawą muzyki przenieśli się w lata 70 i 80, a inspiracją do tego niecodziennego wydarzenia stała się chęć pomocy pięcioletniej Julce z Poznania. Jest ona radosną, rezolutną dziewczynką, ma bogatą wyobraźnię przestrzenną, co pozwala bawić się wszystkim. Niestety Julka choruje na chorobę zwaną artrogrypozą, czyli wrodzoną sztywność stawów. W praktyce oznacza to, że dziewczynka porusza się tylko na pośladkach, a przykurcze rąk utrudniają jej wykonywanie codziennych czynności. Przeszła już wiele operacji, ostatnią 10 kwietnia, mających na celu zwiększenie codziennego komfortu życia. Konieczna rehabilitacja pooperacyjna będzie w części sfinansowana przez NFZ, ale że sytuacja finansowa mamy Julki nie jest najlepsza, dlatego każda pomoc jest nieoceniona.

Na ratunek Julce w drodze do sprawniejszego życia przyszli: Wielkopolski Oddział Ruchu Ludzi Dobrej Woli oraz Automobilklub Wielkopolski. Dzięki nim możliwe stało się zorganizowanie koncertu, z którego całkowity dochód przekazano Julce. Artyści: Piotr Kuźniak, Duet Magnus, Anna Girdziejewska i Grzegorz Florecki – „Florek” w tym celu zrezygnowali ze swoich honorariów. Nagrody na loterię fantową przekazali: Zepter oraz Stowarzyszenie Twórcze  NOWA NOWA. Dodatkową atrakcją stała się możliwość osobistego poznania pytona tygrysiego – Pysi, przyniesionej przez opiekuna Pana Michała Bednarka. Wydarzenie wspomogli: Drukarnia Europrint, Chocolissimo, Biuro Ochrony „Magielski Patrol”, Usługi Gastronomiczne Piotr Nowakowski, Salon Muzyczny Music Store Poznań, BIG TRAF, Baron oraz Paweł Powstański. Patronatem medialnym koncert otoczyli: Radio Markury, Radio Glob, Filantrop Naszych Czasów, Ibis i Portal Ezoteryczny Poznań. Partnerem była Komisja Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Poznania.

Wszystkim gościom, darczyńcom, artystom i ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy, w imieniu organizatorów i polecamy Państwa pamięci pięcioletnią dziewczynkę promieniującą radością i nadzieją, dla której Państwa pomoc może stać się siedmiomilowym krokiem w kierunku „normalnego” życia i codziennego pokonywania barier, z których my nie zdajemy sobie nawet sprawy, że mogą istnieć.

Poniżej podajemy numer konta, na który darczyńcy mogą wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację dziewczynki:

60169000133367039231420001
z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Julki”.

T. Cichacka