07.03.2009 KJS WYZWOLENIA MIASTA POZNANIA - II Runda RSPMO
     
WYNIKI    

www.agniess.kujawa.org.pl

 

RELACJA - KJS PO POZNAŃSKU -  www.naszarajdy.pl

Rajd Wyzwolenia, o przepraszam, KJS Wyzwolenia Miasta Poznania, był dla mnie pierwszym KJS od nie pamiętam kiedy... Pomijając Super Oesy, Mini-maxy i WMK, mineło kilka miesięcy od ostatniego KJSowania...

Po raz pierwszy w tym sezonie 7 marca 2009 r. Automobilklub Wielkopolski zorganizował Konkursową Jazdę Samochodem - „Wyzwolenia miasta Poznania”. Jest to popularna impreza samochodowa skierowana do kierowców, chcących rozpocząć swoją rajdową przygodę. Po tradycyjnym badaniu kontrolnym, którego nieodłącznym elementem jest pomiar głośności auta, kierowcy w liczbie 40 załóg przystąpili do sportowych zmagań.

Na uczestników czekało 12 prób, sześć z nich zlokalizowano poza terenem Toru „Poznań” w Skórzewie, Mosinie, Rogalinku i Poznaniu. KJS-owcom szczególnie do gustu przypadły próby wyjazdowe, bowiem dzięki dużej ilości SUPEROES-ów tor znają jak „własną kieszeń”.

Ogólnie rajd został przez załogantów oceniony dobrze. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła załoga: Marcin Scheffler/Piotr Ognik - Citroen Saxo, drugie miejsce przypadło Przemysławowi Paetz/Jakubowi Wereszczyńskiemu, a trzecie Marcinowi Kolasińskiemu/Marii Grygiel. W klasie „Gość”, która nie jest liczona do klasyfikacji generalnej, z uwagi na fakt, iż kierowcy w niej jeżdżący posiadają licencję, najlepsi okazali się Jacek Witucki/Patryk Akińcza. Zwycięzcą gratulujemy, a głodnych sportowych wrażeń zapraszamy na kolejny SUPEROES, który odbędzie się 21 marca na Torze „Poznań”.

Tekst - T. Cichacka
Foto - Z. Zalewski