21.02.2009 SUPEROES- Tor "Poznań"

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE ZDJĘCIAMI:

www.agniess.kujawa.org.pl

     
 

WYNIKI

 

 

W minioną sobotę 21 lutego 2009 r. Automobilklub Wielkopolski rozpoczął nowy cykl SUPEROES-ów na Torze „Poznań”. Impreza skierowana jest głównie do młodych kierowców, którzy mogli w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w prawdziwie zimowej aurze. W takiej imprezie udział wziąć może każdy, wystarczy przyjechać własnym samochodem, mieć ze sobą kask oraz pozytywnie przejść pomiar głośności i badanie kontrolne.

W pierwszej edycji SUPEROES-u udział wzięło blisko 70 uczestników w przeróżnej maści samochodach, poczynając od leciwych Fiatów 126 p poprzez sporą grupę Fiatów CC i SC, które rywalizowały w ramach odbywającego się Pucharu Cento Cup, a na Subaru Imprezach skończywszy.

OES rozpoczął się tradycyjnie od pomiaru głośności, który tym razem zlokalizowano przed wjazdem na tor. Dodatkowo organizator umożliwił uczestnikom dokonanie pomiaru dzień wcześniej na Stacji Obsługi Samochodów Automobilklubu Wielkopolski  przy ul. Towarowej 35/37 w Poznaniu. Pozwoliło to uniknąć niepotrzebnych zgrzytów podczas trwania imprezy i „oszczędzić czasu” jazdy na tor, tym których samochody nie spełniają norm hałasu.

Po przejściu stosownych formalności załogi ustawione do startu wg klas wyruszyły na próby. Debiutujący w roli Dyrektora SUPEROES-u Marek Tokarczyk wraz ze swoją zastępczynią  Darią Dziwisz przygotowali trzy próby „jechane” dwa razy. Uczestnikom co prawda zbrakło do pełnej satysfakcji trzeciej pętli, ale przy takiej ilości załóg ciężko jest zorganizować imprezę sportową tak, aby każdy wyjechał do domu w pełni usatysfakcjonowany.

Na zakończenie dzięki naszym sponsorom; W&W Auto-Części oraz FOX Alarm, najlepsi w klasach uhonorowani zostali pucharami.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy już 7 marca na KJS Wyzwolenia m. Poznania, którego dyrektorem jest Zbigniew Szwagierczak.

Tekst - T. Cichacka