Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

11.10.2020 :: TIME ATTACK POLAND


TIME ATTACK POLAND NA TORZE POZNAŃ!


Time Attack Poland (TAP) to najszybsza amatorska liga wyścigowa w Polsce. Liczy się tu najlepszy czas okrążenia, podobnie jak podczas sesji kwalifikacyjnych w tradycyjnych wyścigach. Reguła jest prosta - najlepszy czas w danej klasie wygrywa. To podstawowa zasada we wszystkich zawodach typu time attack i nie inaczej jest w przypadku Time Attack Poland, którego trzeci sezon zakończy się wielkim finałem 11-ego października na Torze Poznań.

Formuła ta inspirowana jest bliźniaczymi organizacjami w innych krajach, na czele ze słynnym World   Time Attack Challenge w Sydney, gdzie co roku zjeżdżają się najszybsze auta torowe osiągające często czasy bolidów lub prototypów. TAP powstał w 2018 roku z inicjatywy Szymona Kaczmarka - obecnie prezesa Stowarzyszenia Time Attack Poland. "Podstawowe założenie i główna idea cyklu to możliwość bezpiecznej rywalizacji sportowej w oparciu o sprawiedliwe kryteria podziału na klasy i przy rezygnacji z niepotrzebnych ograniczeń, np. dotyczących aerodynamiki", mówi Szymon.

I tak podstawowym czynnikiem rozpatrywanym przy podziale na klasy jest tzw. "Performance Factor", wyznaczany głównie przez stosunek mocy pojazdu do jego masy. Dzięki temu rywalizacja staje się bardzo wyrównana, a czasy okrążeń zbliżone do tysięcznych części sekundy! Jeśli dodamy do tego rezygnację z szeregu ograniczeń dotyczących choćby ogumienia czy stosowania pakietów aerodynamicznych, otrzymujemy prostą formułę, w której teoretycznie gorsze samochody mogą skutecznie walczyć z mocnymi i zazwyczaj kosztownymi pojazdami.

Co roku do ligi TAP zapisuje się około 100 zawodników, którzy mogli wziąć udział w 6-7 imprezach organizowanych na różnych torach wyścigowych w Polsce, w tym Silesia Ring i Tor Poznań. Każda runda to osobne całodniowe zawody z wartościowymi nagrodami i punktami do klasyfikacji - zarówno w ramach danej klasy, generalki, jak i szeregu klasyfikacji pobocznych.

Ligę TAP zdecydowanie wyróżniają wartościowe nagrody i kupony dla podium w każdej klasie – w każdym sezonie o łącznej wartości 120,000 PLN! Przede wszystkim jednak to doskonała i koleżeńska atmosfera kreowana przez prawdziwych miłośników wyścigów samochodowych, szansa na bezpieczną rywalizację i doskonalenie swoich umiejętności na torze.

Na Torze Poznań odwiedzi nas profesjonalny serwis wulkanizacyjny Racing Tires, fotografowie Escargo Foto i Grzegorz Kozera oraz HandBrake Media, który przygotuje nam relację filmową. Zawodnicy TAP będą również mieli okazję skorzystać z porad techników WSMP, którzy podpowiedzą jak przygotować auto do profesjonalnych wyścigów.

Szczegóły imprezy na Torze Poznań i możliwość szybkiej rejestracji dostępne są na stronie internetowej www.timeattackpoland.pl oraz na stronie www.facebook.com/timeattackpoland

 

 

Najchętniej czytane

2019-07-22
KIEROWCY PRZEKROCZYLI PÓŁMETEK RYWALIZACJI!
2020-08-30
47. POZNAŃSKI MIĘDZYNARODOWY RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
2019-09-08
FINISZ WYŚCIGOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA TORZE POZNAŃ
2019-12-18
AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI DLA WOŚP
2020-02-24
WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM