Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

05.06.2020 :: ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODOWISKA

 

Światowy Dzień Środowiska ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ podczas Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Po dziś dzień Konferencja Sztokholmska kojarzona jest z ustanowieniem Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, uznającego współistnienie i wzajemne przenikanie się rozwoju cywilizacyjnego i ekologicznego.

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca.

Tegoroczne hasło przewodnie obchodów brzmi: „TO CZAS DLA NATURY” (ang. „It’s Time #For Nature”).


Warto więc szczególnie w tym dniu przypomnieć o roli, jaką środowisko naturalne odgrywa w naszym codziennym życiu: rodzinnym, zawodowym, podczas realizacji pasji, również tych motoryzacyjnych. Tematyka obchodów natomiast odnosi się do pojęcia bioróżnorodności, a więc mnogości form życia występujących na naszej planecie.


Ciągły postęp cywilizacyjny i destrukcyjny wpływ człowieka na środowisko, stanowią olbrzymie zagrożenie dla niezakłóconego działania ekosystemów, a więc i dla bioróżnorodności. Dbajmy więc o środowisko, a swoim postępowaniem przyczynimy się do jego ochrony i rozwoju. Zatrzymajmy się na chwilę w pędzie codzienności i zastanówmy się co robimy dla naszej planety, a w rzeczywistości również dla nas samych, aby środowisko w którym żyjemy było bezpieczne oraz aby uchronić je od powolnej zagłady. Przede wszystkim:

  • szanujmy zasoby naturalne
  • nie marnujmy wody i żywności
  • segregujmy odpady
  • nie zanieczyszczajmy atmosfery
  • dbajmy o faunę i florę
  • sadźmy drzewa


A skoro i o segregacji mowa, warto przypomnieć sobie jej zasady. Odpady to element naszej codzienności. Każdego dnia, każdy z nas je wytwarza. Czy aby na pewno właściwie się z nimi obchodzimy?

 "TO CZAS DLA NATURY"! Nie zmarnujmy go!

 

Kompendium wiedzy o segregacji odpadów

 

Najchętniej czytane

2019-07-22
KIEROWCY PRZEKROCZYLI PÓŁMETEK RYWALIZACJI!
2019-06-12
THOMAS CHAREYRE WYGRYWA MISTRZOSTWA EUROPY SUPERMOTO W POZNANIU!
2019-09-08
FINISZ WYŚCIGOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA TORZE POZNAŃ
2019-12-18
AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI DLA WOŚP
2020-02-24
WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM